logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wakacje plus 500

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Zwiedzaj Wieliczkę i Kraków Śladami Legend

Czy wiesz że Kopalnia Soli Wieliczka  jest tak wielka że zwiedzamy tylko 2% solnych labiryntów? Jaki związek ma św . Kinga z Kopalnią w Wieliczce? Czy Lajkonik, Smok Wawelski żyli na prawdę? Dlaczego gołębie na Krakowskim Rynku są zaczarowane i kto zgubił  Żółtą Ciżemkę?  

To będzie niezwykła wycieczka ! Poznasz tajemnicze historie Wieliczki i Krakowa .   

Wieliczka znajduję się w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowa. Od wieków słynie z soli, którą wydobywa się tu od wieków. Dzisiaj kopalnia jest bardzo znaczącą atrakcją turystyczną, ale sól dalej jest tu wydobywana. W Kopalni Soli dzieci poznają legendę o pierścieniu św. Kingi i zobaczą jej niezwykle okazałą kaplicę. Na trasie zwiedzania znajdują się słone jeziora, oraz rzeźby wykute w soli przez górników.

 

KRAKÓW to jedno z najstarszych miast w Polsce, gdzie wspaniała historia łączy się ze współczesnością. Piękne stare miasto, pełne tajemnic i legend intryguje i zachęca do ich odkrywania. Za każdym rogiem, w każdej kamienicy kryją się opowieści do odkrycia.

Zwiedzanie Krakowa Śladami Legend będzie niezapomnianą przygodą . Spacer Drogą Królewską oraz wizyta na dziedzińcu Zamku Królewskiego – to jedne z wielu atrakcji, dzięki którym dzieci poczują się jak księżniczki lub rycerze. W Smoczej Jamie odkryją Legendę o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku. Maszerując dalej na Rynek zobaczą Zaczarowane Gołębie obsiadające płytę Rynku. Dlaczego są zaczarowane? To temat kolejnej  Legendy Krakowskiej. Tuż obok znajduje się Kościół Mariacki który kryje w swej historii dwie legendy – o Żółtej Ciżemce i  Wieżach . Stoiska kuszą pamiątkami z Lajkonikiem– dlaczego jest symbolem Krakowa. Legenda głosi że… na pewno dowiecie się na wycieczce.

Uczestnicy wycieczki zobaczą również niezwykłą, interaktywną wystawę w Podziemiach Rynku Głównego. Akceptujemy płatność poprzez bon turystyczny 500+.  Ta wycieczka jest dla świetnej zabawy, będzie głośno i ekscytująco.

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka jest dedykowana dzieciom, seniorom oraz przystosowana dla osób z lekką niepełnosprawnością ruchową lub umysłową – nie na wózkach inwalidzkich, tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała głośna zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dostosowane do dzieci. Będziemy szczęśliwi widząc rodziców lub dziadków z wnukami ale jeśli wolisz wysłać dziecko same na naszą wycieczkę i chcesz aby miało zapewnioną dodatkową opiekę, to istnieje możliwość wykupienia dodatkowego profesjonalnego opiekuna w wysokości 50 zł za dziecko. Dzieci mogą spodziewać się świetnej zabawy i konkursów z nagrodami.

 

Edukacja przez zabawę!

Czy słyszeliście legendę o Smoku Wawelskim lub Hejnale Mariackim? Jeśli nie, może razem je odkryjemy? Jak wiadomo legenda jest opowieścią, która zawiera trochę prawdy a trochę fantazji. Podczas spaceru Drogą Królewską, pilot opowie o wspaniałych krakowskich legendach a wizyta na dziedzińcu Zamku Królewskiego pozwoli dzieciom wczuć się w role księżniczek i rycerzy. Niewątpliwą atrakcją wyjazdu będzie wizyta w jednej z najsłynniejszych polskich kopalni – w Wieliczce. Spacer głęboko pod ziemią, 800 schodów do przejścia, kręte korytarze, czy solne jeziora to to, co na Ciebie czeka. Podczas zwiedzania poznamy sekrety pracy górników.

Bon turystyczny plus 500 :

Za wycieczkę można zapłacić bonem turystycznym 500+.   Opłata za opiekę dla dziecka zostanie doliczona do wartości wycieczki dzięki czemu nie uszczuplimy własnego portfela na wyjazd dziecka.  Nasz opiekun będzie odpowiadał za dziecko przez całą wycieczkę, jak  na wycieczce szkolnej . Polecamy wycieczkę dla osób pragnących spędzić rozrywkowy dzień w cenie 0 zł , korzystając z bonu plus 500 .

Zobaczcie co nas czeka!

2 dni
dzieci, seniorzy
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  8:00  Dworzec PKS Tarnowskie Góry

  8.45  parking CH Silesia, środkowe wejście

   

 • Data powrotu

  kl
 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka, kurtka
 • Cena zawiera

  Animacje w czasie podróży
  Opłaty Obowiązkowe
  Przejazd Autokarem/Busem
  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  Ubezpieczenie NNW AXA 10.000 zł
  Wyżywienie wg programu
  Zakwaterowanie
  Zwiedzanie z Pilotem
  Bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

Dzień: Wieliczka - Kopalnia Soli

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie wg programu jazdy.   Zabieramy ze sobą, napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz ciepłe ubranie ponieważ w kopalni panuje niska temperatura. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy w podróż.
W czasie przejazdu odbędą się konkursy z nagrodami, zabawy i animacje. Przyjazd do Wieliczki, zwiedzimy Kopalnię soli Trasą turystyczną – komory wykute w soli, słone jeziora, rzeźby z soli, oraz Kaplica Św. Kingi. Spacer po krętych korytarzach i 800 schodów do pokonania. Dodatkowo zwiedzimy Muzeum Żup Krakowskich znajdujące się na poziomie II. Po zwiedzaniu pilot zabierze uczestników na spacer po Wieliczce.   Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : Zwiedzanie Krakowa Śladami Legend

Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd do Krakowa pod Wzgórze Wawelskie, gdzie przejdziemy pod pomnik Smoka Wawelskiego i wysłuchamy legendę o szewcu Dratewce oraz wejdziemy do Smoczej Jamy. Następnie przejdziemy na dziedziniec Zamku – obejrzymy zamek z zewnątrz i wejdziemy do Katedry – miejsca koronacji naszych królów. Następnie przejdziemy Szlakiem Królewskim / ulicą Grocką/ do centrum, gdzie  pilot zabierze uczestników na spacer po mieście w poszukiwaniu legend. Zobaczymy Rynek Główny z Zaczarowanymi Gołębiami, Kościół Mariacki z Tajemnicą Żółtej Ciżemki , Sukiennice gdzie dowiemy się o historii Lajkonika.
W okolicach Rynku zjemy ciepły lunch i zejdziemy do Podziemi Rynku – niezwykle ciekawej, interaktywnej wystawy. Kierując się do autokaru przejdziemy przez Bramę Floriańską, dojdziemy do Barbakanu wysłuchując ciekawej legendy o obronie Krakowa.
Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17:00. Czas przejazdu do Katowic ok. 1,5h, do Tarnowskich Gór ok 2 h .  

Przeczytaj Przed Podróżą :

Wycieczka jest dedykowana dzieciom, babciom i dziadkom oraz rodzinom z dziećmi . Tempo wycieczki jest  dość wolne, dostosowane do tempa wszystkich uczestników,  uwzględniające dodatkowe postoje na toaletę w razie konieczności czy krótki odpoczynek jeśli dystans pieszy jest dłuższy.  
Jeżeli  pragniesz dowiedzieć się o historii, architekturze  i intensywnie poznać region to nie jest wycieczka dla Ciebie.  Aktywnych turystów zapraszamy na nasze inne wycieczki objazdowe. Ta wycieczka jest dla dzieci, maluchów, mam w ciąży  czy seniorów którzy lubią towarzystwo i  gwar dzieci.
Babciu, dziadku zabierz wnuki a otrzymasz 20 % zniżki  dla siebie na  wycieczkę!
Mamo, tato, zabierzcie dzieciaki  i wykorzystajcie  program bon turystyczny +500.
Dzieci od 10 lat mogą jechać same  z naszym opiekunem za dopłatą 50 zł.
Jeżeli dzieci wezmą udział w konkursach dla każdego małego uczestnika przewidziana jest mała nagroda.
Dbając o bezpieczeństwo Waszych pociech sugerujemy aby dzieci  podróżowały w busie/autokarze  w fotelikach lub na podkładkach.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki do 48 h przed wyjazdem jeżeli nie uzbiera się grupa minimum 45 pełnopłatnych uczestników. Organizator informuje że wycieczki mogą być łączone .
W czasie podróży w autokarze występuje konieczność noszenia maseczek za wyjątkiem osób z zaświadczeniami lekarskimi.
Przed wejściem do autokaru będzie dostępny płyn do dezynfekcji  rąk.
Bilet wstępu do Kopalni Soli,  ubezpieczenie, zwiedzanie z pilotem, 1x nocleg, 1x śniadanie i obiadokolacja, 2x lunch,   Fundusz Gwarancyjny. Cena nie zawiera biletu zwiedzania Podziemi Rynku .  

Dopłaty obowiązkowe:

Dorośli dopłata 45 zł/ os. Bilet wstępu do Podziemi Rynku - cena zostanie podana jak będzie uruchomiony system rezerwacji na rok 2021 . Cena  z roku 2020 to 20 zł dzieci, 26zł dorośli + dopłata do przewodnika ok 10 zł/os w zależności ilu uczestników zadeklaruje chęć zwiedzania.  

Dopłaty nieobowiązkowe:

Możliwość dokupienia w cenie 50 zł opiekuna dla dziecka od 10 lat, dzieci muszą samodzielnie i sprawnie się przebierać .

Zniżki  :

Dzieci do lat 2 gratis - bez świadczeń i miejsca w autokarze , spanie i jedzenie z rodzicami ,  jeśli miejsce w foteliku 50%  zniżki.
Babciu, dziadku zabierz wnuki i otrzymaj 20% zniżki :
Promocja  dla babci lub dziadka którzy zabiorą minimum 2 wnuków na wycieczkę. Przy dwójce pełnopłatnych dzieci lub  1 dziecka + 1 osoba dorosła,  babcia lub dziadek otrzymują 20 % zniżki na wycieczkę.
You don't have permission to register