logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wakacje plus 500

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Kopalnia,  Kompleks Zamkowy, Papugarnia i Zabytki Techniki

Historyczna Gradka dla starszego dzieciaka ! Obiekty wpisane na listę UNESCO. 

MUZEUM GÓRNICTWA I KOPALNIA SREBRA 

 To niewątpliwie atrakcje dla każdego.  Znajdziemy tutaj nowoczesną Multimedialną Lekcją Historii która odbywa się  w budynku nadszybia kopalni. To nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku. Na uczestników czeka wiele ciekawostek np. w jaki sposób odwadniano kopalnię, jakimi metodami wydobywano kruszce, zobaczą instalację Pierwszej Maszyny Parowej . Co więcej spacerując z przewodnikiem turyści zobaczą dawne narzędzia oraz   górniczą przenośną toaletę. Wszystko to w klimatycznym oświetleniu – wprowadzi zwiedzających w wyjątkowy klimat.

Na początku warto nadmienić że Kopania Srebra w lipcu 2017 roku została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można tutaj znaleźć turystów z całego świata, którzy bardzo chętnie odwiedzają to miejsce. Zwiedzanie Kopalni Srebra zawiera zjazd poprzez szyb Anioł na  głębokość 40,5 m.  Zobaczyć można wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w.  Podziemny labirynt udostępniony dla turystów mierzy  1740 m i łączy ze sobą trzy dawne szyby górnicze: Anioł, Żmija i Szczęść Boże. Niewątpliwie dzięki dużej wilgotności powietrza  i niskiej temperaturze można poczuć klimat danej  górniczej pracy. Podziemia zostały wypełnione efektami dźwiękowymi dzięki czemu zwiedzanie jest bardziej realistyczne i ciekawsze.

SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA

Przepływ łodziami pod ziemią jest z pewnością jedną z największych atrakcji. Łodzie kursują między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach Szczęść Boże i Żmija. Podróż dawnym chodnikiem odwadniającym dostarcza gościom kopalni niezapomnianych przeżyć.

 

KOMPLEKS ZAMKOWY

Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare  łączy się historię z nowoczesnością.  Zamek rozpoczął swoją historię w XV wieku kiedy to Repty wraz z Tarnowicami znalazły się w posiadaniu rodu Wrochemów.  Przez wiele kolejnych lat był w posiadaniu wielu zamożnych rodzin aż do 1822 roku kiedy  zamek i dobra Tarnowice Stare przeszły w posiadanie rodu hrabiów von Donnersmarck. Dla młodzieży odbędzie się  zwiedzanie zamku lub (jeżeli będzie min . 15 osób) lekcja muzealna o tematyce rycerskiej. Lekcja przybliży młodzieży jak wyglądało życie dawnych rycerzy. W pierwszej części poznaje się odpowiedzi na pytania skąd wzięli się rycerz i czym się zajmowali. W drugiej: następuje prezentacja ekwipunku rycerskiego, który można będzie dotknąć, a nawet przymierzyć.

PAPUGARNIA CARMEN

Znajduje się w Katowicach i  jest największą w Polsce papugarnią. Zobaczymy tu ponad 100 gatunków różnobarwnych ptaków. Można je dotykać i karmić. Wyjątkowa gratka dla małych miłośników zwierząt.

SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI

Śląsk z  różnych muzeów, skansenów a nawet zamieszkałych kolonii robotniczych jak Nikiszowiec i nadal działających zakładów pracy. Ciekawym miejscem jest również  była Fabryka Porcelany czy Centralne Muzeum Pożarnictwa. Taki szlak prezentuje najciekawsze zabytki i dziedzictwo przemysłowe Śląska oraz tradycję górniczą. Lista światowego Dziedzictwa UNESCO doceniła walory i atrakcyjność szlaku wpisując na swoją listę. Na Szlaku Zabytków Techniki znajduję się również Kopalnia GUIDO i Sztolnia Królowa Luiza  , Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga.

 

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka dwudniowa dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych którzy lubią historię.   Można śmiało powiedzieć że podróż w czasie jest możliwa na tej wycieczce. Przeniesiemy się do XVIIIw. kiedy rozpoczęła się praca kopalni i wydobyciem srebra, odkryjemy historię XV wiecznego zamku. Odbędzie się zwiedzanie zamku lub lekcja muzealna ( min 15 os) Rycerstwo – stan wojowników.  Na chwilę wrócimy do czasów współczesnych karmiąc egzotyczne papugi aby potem przenieść się do dawnego śląska.

Wycieczka będzie łączona z wycieczką dla młodszych dzieci, jednak będzie różnić się programem zwiedzania.

 

Za 50 zł można dodatkowo zamówić opiekuna dla dziecka. Dlatego dzieci od 10 lat mogą jechać na wycieczkę bez rodziców. Rodzic wtedy będzie miał okazję aby odpocząć lub załatwić inne sprawy a pociecha będzie pod profesjonalną opieką.

Zabawa i ekstremalne szaleństwo !

W czasie podróży odbędą się animacje, zabawy i konkursy z nagrodami. Będziemy śpiewać i odgadywać zagadki. To wycieczka dla dzieci i młodzieży . To one mają się świetnie bawić dlatego jeżeli  nie przepadasz za głośną zabawą to polecamy wybrać inną wycieczkę z naszej oferty.

Bon turystyczny plus 500:

Za tą wycieczkę dla dzieci możesz zapłacić    bonem turystycznym 500+.  Dodatkowa opłata za opiekuna dodamy do wartości wycieczki , dlatego w całości możesz wykorzystać bon turystyczny.

2 dni
dzieci, niepełnosprawni, seniorzy
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  8:00  CH Factory Kraków Modlniczka

  9:00 parking Auchan Dolina Trzech stawów

  10: 00 Dworzec PKS Tarnowskie Góry

   

 • Data powrotu

  kl
 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka , kurtka
 • Cena zawiera

  Animacje w czasie podróży
  Opłaty Obowiązkowe
  Przejazd Autokarem/Busem
  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  Ubezpieczenie NNW AXA 10.000 zł
  Wyżywienie wg programu
  Zakwaterowanie
  Zwiedzanie z Pilotem
  Bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

Dzień: Kopalnia, Sztolnia i Zamek

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie wg programu jazdy. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy na niezapomnianą przygodę. W czasie jazdy odbędą się zabawy i konkursy z nagrodami.
Przyjazd do Tarnowskich Gór,  zwiedzanie Kopalni Srebra . Zwiedzanie rozpocznie się  w Muzeum Górnictwa gdzie zobaczymy Multimedialną Lekcją Historii.  Zwiedzanie Kopalni Srebra zawiera zjazd poprzez szyb Anioł na  głębokość 40,5 m.  Zobaczyć można wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w. Przeprawa łodziami pod ziemią jest z pewnością jedną z największych atrakcji. Łodzie kursują między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach Szczęść Boże i Żmija.
Po zwiedzaniu przejdziemy parkiem Reptowskim do Leśniczówki, gdzie zjemy lunch . Następnie przejdziemy do Kompleksu Zamkowego Tarnowice Stare który   łączy historię z nowoczesnością.  Zwiedzanie zamku lub rycerska lekcja muzealna ( pod warunkiem min. 15 chętnych ) .
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : Papugarnia i Zabytki Techniki

Śniadanie. Wykwaterowanie. Po śniadaniu przejedziemy do największej w Polsce Papugarni. Zobaczymy z bliska barwne, egzotyczne ptaki. Każdy uczestnik wycieczki będzie miał okazję je  nakarmić . Zaczynając od Katowickiej Fabryki Porcelany gdzie zobaczymy wspaniały budynek działającej kiedyś fabryki, obejrzymy film i dowiemy się mnóstwo historycznych ciekawostek. Po fabryce porcelany, czeka nas zwiedzanie Muzeum Hutnictwa Cynku, gdzie zobaczymy m.in. zabytkowy budynek walcowni, maszyny do wytopu i produkcji blach cynkowanych oraz wystawę motocykli produkowanych w latach 1903-1980. Następnie przejedziemy do Galerii szybu Wilson, który mieści się na terenie dawnej kopalnii węgla kamiennego "Wieczorek" a później na osiedle Nikiszowiec, które powstało w celu zakwaterowania górników pracujących w pobliskich kopalniach. Ceglane budynki trzykondygnacyjne, sklepy, kościół a nawet rynek w centrum osiedla sprawiały, że było ono samowystarczalnym miasteczkiem.
Po zwiedzaniu udamy się na lunch.  
Wyjazd w drogę powrotną około godz. 16:00, czas podróży do Krakowa: ok 1:5 godz.,

Przeczytaj Przed Podróżą :

Wycieczka jest dedykowana dzieciom powyżej 12 lat (młodsze dzieci i rodziny zapraszamy na wycieczkę Kopalnie i Bajka Pana Kleksa ) Tempo wycieczki jest  dostosowane do tempa wszystkich uczestników,  uwzględniające dodatkowe postoje na toaletę w razie konieczności czy krótki odpoczynek jeśli dystans pieszy jest dłuższy.
Jeżeli  pragniesz dowiedzieć się o historii  i architekturze   poznać region to jest wycieczka dla Ciebie.  Wycieczką częściowo będzie łączona z młodszymi dziećmi zatem w autokarze będzie głośno i  wesoło.
Babciu, dziadku zabierz wnuki a otrzymasz 20 % zniżki  dla siebie na  wycieczkę!
Mamo, tato, zabierzcie dzieciaki  i wykorzystajcie  program bon turystyczny +500.
Dzieci od 10 lat mogą jechać same  z naszym opiekunem za dopłatą 50 zł.
Jeżeli dzieci wezmą udział w konkursach  przewidziana jest mała nagroda.
Dbając o bezpieczeństwo Waszych pociech sugerujemy aby dzieci  podróżowały w busie/autokarze  w fotelikach lub na podkładkach.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki do 48 h przed wyjazdem jeżeli nie uzbiera się grupa minimum 45 pełnopłatnych uczestników.
W czasie podróży w autokarze występuje konieczność noszenia maseczek za wyjątkiem osób z zaświadczeniami lekarskimi.
Przed wejściem do autokaru będzie dostępny płyn do dezynfekcji  rąk.
Bilet wstępu do Muzeum Hutnictwa i Cynku , Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga, Zwiedzanie Kompleksu Zamkowego i   Papugarni,  ubezpieczenie,  zwiedzanie z pilotem, 1x nocleg, 1x śniadanie i obiadokolacja, 2x lunch,  Fundusz Gwarancyjny  oraz inne opłaty konieczne do realizacji wycieczki są zawarte  w cenie wycieczki.  

Dopłaty obowiązkowe:

Dorośli  - dopłata 15 zł.

Dopłaty nieobowiązkowe:

Możliwość dokupienia w cenie 50 zł opiekuna dla dziecka od 10 lat, dzieci muszą samodzielnie i sprawnie się przebierać .

Zniżki  :

Dzieci do lat 3 gratis - bez świadczeń i miejsca w autokarze , spanie i jedzenie z rodzicami ,  jeśli miejsce w foteliku 150zł  zniżki.
Babciu, dziadku zabierz wnuki i otrzymaj 20% zniżki :
Promocja  dla babci lub dziadka którzy zabiorą minimum 2 wnuków na wycieczkę. Przy dwójce pełnopłatnych dzieci lub  1 dziecka + 1 osoba dorosła,  babcia lub dziadek otrzymują 20 % zniżki na wycieczkę.
You don't have permission to register