logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wakacje plus 500

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Szaleństwo w Parku Rozrywki  i Szlak Zabytków Techniki

Ekstremalna zabawa na karuzelach, kolejkach i zwiedzanie Katowic Szlakiem Zabytków

Niezapomniane wrażenia dla wszystkich   ! 

Chorzów – miasto park słynące przede wszystkim z piłki nożnej – znajduje się tu stadion śląski i stadion Ruchu Chorzów – utytułowanej drużyny grającej w ekstraklasie, oraz z Parku Śląskiego, który jest jednym z największych terenów zielonych w okolicy. Na terenie Parku Śląskiego znajdują się m.in. Park miejski z długimi alejkami spacerowymi, wesołe miasteczko „Legendia” gdzie można spędzić cały dzień na zabawie, oraz ogród zoologiczny gdzie mieszkają m.in. największe zwierzęta na świecie: słoń indyjski, tygrys amurski, czy żyrafa siatkowana.  Chorzów to śląskie miasto pełne zieleni, atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. Warto zarezerwować sobie czas aby spędzić tu aktywny dzień.

LEGENDIA to wesołe miasteczko położone w Parku Śląskim w Chorzowie jest tu ponad 40 atrakcji podzielonych na trzy różne strefy: dzieciecą, familijną oraz ekstremalną. Wspaniała, całodzienna zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Karuzele, huśtawki, rolercoastery, dmuchany zamek, gabinet krzywych zwierciadeł oraz wiele innych atrakcji spowodują, że dzień będzie pełen wrażeń i nie zapomnianych przeżyć.

SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI w Katowicach to różne muzea, skanseny a nawet zamieszkałe kolonie robotnicze jak Nikiszowiec i nadal działające zakłady pracy. Taki szlak prezentuje najciekawsze zabytki i dziedzictwo przemysłowe Katowic oraz tradycję górniczą. Lista światowego Dziedzictwa UNESCO doceniła walory i atrakcyjność szlaku wpisując na swoją listę.

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka jest dedykowana rodzinom z dziećmi oraz dzieciom powyżej 12  lat z uwagi na zwiedzanie Katowic Szlakiem Zabytków Techniki oraz  Trasa jest odpowiednia dla starszych dzieci.

Każde dziecko marzy o wizycie w Wesołym Miasteczku i to właśnie dla dzieci jest ta wycieczka!  Rodzicu, Twoje dziecko ciągnie Cię do wesołego miasteczka, a Ty niekoniecznie lubisz takie atrakcje? A w dodatku bilety dość drogie a dziecko samo nie pojedzie….? Mamy dla Was rozwiązanie. Wyślij dziecko na wycieczkę z nami. Świetna zabawa dla dziecka gwarantowana, a Ty masz cały dzień dla siebie. Nie masz samochodu i nie chcesz ciułać się komunikacją miejską  zabierz dzieciaki i ruszaj z nami !! Rodzice, dziadkowie, mamy w ciąży czy sąsiedzi. Dzieciaki nie miały okazji pojechać na zielone szkoły i wycieczki szkolne.  Dzięki nam możesz wysłać dziecko jak na wycieczkę szkolną . Mogą jechać koleżanki i koledzy z klasy z naszą opieką ( 1 opiekun na 10 dzieci ). Oferta  z opieką dotyczy dzieci od 10 lat.

Wycieczka jest również dla naszych kochanych dzieciaków z lekką niepełnosprawnością ruchową oraz psychiczną . Alejki Parku są płaskie i w pełni przejezdne dla wózków ale każde wejście na karuzelę wymaga przeniesienia, dlatego informujemy  osoby na wózkach inwalidzkich jeśli nie jadą w ramach towarzystwa i przyjemnego spaceru będą miały duże trudności aby skorzystać z karuzel.

Zabawa i ekstremalne szaleństwo !

Podczas przejazdu będą prowadzone animacje, zabawy oraz śpiewy, więc jeśli nie przepadasz za głośną zabawą to polecamy wybrać inną wycieczkę z naszej oferty.  Będą konkursy z nagrodami !

Bon turystyczny plus 500:

Zapłać za wycieczkę   bonem turystycznym 500+. Opłatę za opiekuna w wysokości 50 zł oraz dodamy do wycieczki , dzięki czemu w całości wykorzystasz bon turystyczny w wycieczka wyniesie Cię 0 zł .

2 dni
dzieci starsze, niepełnosprawni, seniorzy
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  9:30  CH Factory Kraków Modlniczka

   

 • Data powrotu

  kl
 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka i lekka kurtka, parasol
 • Cena zawiera

  Animacje w czasie podróży
  Opłaty Obowiązkowe
  Przejazd Autokarem/Busem
  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  Ubezpieczenie NNW AXA 10.000 zł
  Wyżywienie wg programu
  Zakwaterowanie
  Zwiedzanie z Pilotem
  Bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

Dzień: Legendia

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie wg programu jazdy. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę i nakrycie przeciwdeszczowe, coś do picia, zdrowe przekąski. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy do Krainy Marzeń . W czasie jazdy odbędą się zabawy i konkursy z nagrodami.   Przyjazd do Legendii ok 11:00 wstęp do parku, całodzienne szaleństwo w parku.
Dla rodzin z dziećmi czas wolny do godziny  ok. 18.00. Jeśli chcą mogą chodzić wspólnie z grupą. Dzieci które jadą z naszym opiekunem otrzymają bilety i wejdą do Parku z opiekunem, który będzie cały czas z nimi .  Podczas pobytu w parku, korzystanie ze wszystkich atrakcji.
Między czasie przerwa na lunch, Dalsza zabawa i szaleństwo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : ZOO i Szlak Zabytków Techniki

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie rozpoczniemy odwiedzimy Śląskiego  Ogrodu Zoologicznego, wspaniała przyroda oraz rzadkie gatunki zwierząt pozwolą dzieciom na obcowanie z naturą w przyjemnych warunkach. Zobaczymy słonie, żyrafy , hipopotamy, czerwone pandy, małpy , lwy , pingwiny i wiele wiele innych egzotycznych zwierząt. Krótka przerwa na kawę i lody dla dzieci oraz chwila wolnego na placu zabaw . Następnie odwiedzimy Dolinę Dinozaurów gdzie dzieciaki spożytkują resztę swoich sił . Wyjście z Zoo, w  Parku Śląskim zjemy lunch.
Następnie czeka nas zwiedzanie Szlakiem Zabytków Techniki. ( Zaczynając od Katowickiej Fabryki Porcelany gdzie zobaczymy wspaniały budynek działającej kiedyś fabryki, obejrzymy film i dowiemy się mnóstwo historycznych ciekawostek. Po fabryce porcelany, czeka nas zwiedzanie Muzeum Hutnictwa Cynku, gdzie zobaczymy m.in. zabytkowy budynek walcowni, maszyny do wytopu i produkcji blach cynkowanych oraz wystawę motocykli produkowanych w latach 1903-1980. Następnie przejedziemy do Galerii szybu Wilson, który mieści się na terenie dawnej kopalnii węgla kamiennego "Wieczorek" a później na osiedle Nikiszowiec, które powstało w celu zakwaterowania górników pracujących w pobliskich kopalniach. Ceglane budynki trzykondygnacyjne, sklepy, kościół a nawet rynek w centrum osiedla sprawiały, że było ono samowystarczalnym miasteczkiem.   Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17:00.    

Przeczytaj Przed Podróżą :

Wycieczka jest dedykowana dzieciom najlepiej od  12 lat, babciom i dziadkom, niepełnosprawnym oraz rodzinom ze starszymi  dziećmi . Tempo wycieczki jest  dość wolne, dostosowane do tempa wszystkich uczestników,  uwzględniające dodatkowe postoje na toaletę w razie konieczności czy krótki odpoczynek jeśli dystans pieszy jest dłuższy.
Rodziny z dziećmi i dorośli mogą  sami chodzić po Legendii. Jeżeli jednak chcą mogą podążać wspólnie z grupą.
W przypadku osób na wózkach inwalidzkich lub wózków dla dzieci kadra  w miarę możliwości udziela pomocy w czasie podróży.
Jeżeli  pragniesz dowiedzieć się o historii, architekturze  i intensywnie poznać region to nie jest wycieczka dla Ciebie.  Aktywnych turystów zapraszamy na nasze inne wycieczki objazdowe. Ta wycieczka jest dla dzieci, maluchów, mam w ciąży, osób niepełnosprawnych czy seniorów którzy lubią towarzystwo i  gwar dzieci.
Babciu, dziadku zabierz wnuki a otrzymasz 20 % zniżki  dla siebie na  wycieczkę!
Mamo, tato, zabierzcie dzieciaki  i wykorzystajcie  program bon turystyczny +500.
Dzieci od 10 lat mogą jechać same  z naszym opiekunem za dopłatą 50 zł.
Jeżeli dzieci wezmą udział w konkursach dla każdego małego uczestnika przewidziana jest mała nagroda.
Dbając o bezpieczeństwo Waszych pociech sugerujemy aby dzieci  podróżowały w busie/autokarze  w fotelikach lub na podkładkach.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki do 48 h przed wyjazdem jeżeli nie uzbiera się grupa minimum 25 pełnopłatnych uczestników. Organizator informuje że wycieczki mogą być łączone .
W czasie podróży w autokarze występuje konieczność noszenia maseczek za wyjątkiem osób z zaświadczeniami lekarskimi.
Przed wejściem do autokaru będzie dostępny płyn do dezynfekcji  rąk.
Bilet wstępu do Legendii, ZOO, Fabryka Porcelany, Muzeum Hutnictwa,  ubezpieczenie,  zwiedzanie z pilotem, 1x nocleg, 1x śniadanie i obiadokolacja, 2x lunch ,  Fundusz Gwarancyjny  oraz inne opłaty konieczne do realizacji wycieczki są zawarte  w cenie wycieczki.  

Dopłaty obowiązkowe:

Dorośli  - dopłata 60 zł.

Dopłaty nieobowiązkowe:

Możliwość dokupienia w cenie 50 zł opiekuna dla dziecka od 10 lat, dzieci muszą samodzielnie i sprawnie się przebierać .

Zniżki  :

Dzieci do lat 3 gratis - bez świadczeń i miejsca w autokarze , spanie i jedzenie z rodzicami ,  jeśli miejsce w foteliku 150zł  zniżki.
Babciu, dziadku zabierz wnuki i otrzymaj 20% zniżki :
Promocja  dla babci lub dziadka którzy zabiorą minimum 2 wnuków na wycieczkę. Przy dwójce pełnopłatnych dzieci lub  1 dziecka + 1 osoba dorosła,  babcia lub dziadek otrzymują 20 % zniżki na wycieczkę.
You don't have permission to register