logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wakacje plus 500

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Kopalnia Srebra,  przeprawa łodziami Sztolnią Czarnego Pstrąga, Kompleks Zamkowy, Papugarnia i Bajka Pana Kleksa

Historyczna Gradka dla dzieci i dziadka ! Obiekty wpisane na listę UNESCO oraz Pan Kleks który niewątpliwie zaznaczył się w  historii polskiej literatury ! 

MUZEUM GÓRNICTWA I KOPALNIA SREBRA 

 To niewątpliwie atrakcje dla każdego.  Znajdziemy tutaj nowoczesną Multimedialną Lekcją Historii która odbywa się  w budynku nadszybia kopalni. To nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku. Na uczestników czeka wiele ciekawostek np. w jaki sposób odwadniano kopalnię, jakimi metodami wydobywano kruszce, zobaczą instalację Pierwszej Maszyny Parowej . Co więcej spacerując z przewodnikiem turyści zobaczą dawne narzędzia oraz   górniczą przenośną toaletę. Wszystko to w klimatycznym oświetleniu – wprowadzi zwiedzających w wyjątkowy klimat.

Na początku warto nadmienić że Kopania Srebra w lipcu 2017 roku została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można tutaj znaleźć turystów z całego świata, którzy bardzo chętnie odwiedzają to miejsce. Zwiedzanie Kopalni Srebra zawiera zjazd poprzez szyb Anioł na  głębokość 40,5 m.  Zobaczyć można wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w.  Podziemny labirynt udostępniony dla turystów mierzy  1740 m i łączy ze sobą trzy dawne szyby górnicze: Anioł, Żmija i Szczęść Boże. Niewątpliwie dzięki dużej wilgotności powietrza  i niskiej temperaturze można poczuć klimat danej  górniczej pracy. Podziemia zostały wypełnione efektami dźwiękowymi dzięki czemu zwiedzanie jest bardziej realistyczne i ciekawsze.

SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA

Przepływ łodziami pod ziemią jest z pewnością jedną z największych atrakcji. Łodzie kursują między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach Szczęść Boże i Żmija. Podróż dawnym chodnikiem odwadniającym dostarcza gościom kopalni niezapomnianych przeżyć.

KOMPLEKS ZAMKOWY

Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare  łączy się historię z nowoczesnością.  Zamek rozpoczął swoją historię w XV wieku kiedy to Repty wraz z Tarnowicami znalazły się w posiadaniu rodu Wrochemów.  Przez wiele kolejnych lat był w posiadaniu wielu zamożnych rodzin aż do 1822 roku kiedy  zamek i dobra Tarnowice Stare przeszły w posiadanie rodu hrabiów von Donnersmarck. Dla dzieci przygotowano trasę w ramach zabawy w poszukiwanie zaginionego skarbu.

PAPUGARNIA CARMEN

Znajduje się w Katowicach i  jest największą w Polsce papugarnią. Zobaczymy tu ponad 100 gatunków różnobarwnych ptaków. Można je dotykać i karmić. Wyjątkowa gratka dla małych miłośników zwierząt.

 

BAJKA PANA KLEKSA 

Bajka Pana Kleksa znajduje się w Katowicach w byłej fabryce porcelany. Podczas zwiedzania, zarówno dzieci jak i dorośli przeniosą się w niezwykły świat bajki.
Będzie zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie Pana Kleksa, oraz warsztaty z doktorem Paj-Chi-Wo.

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka dwudniowa dla dzieciaków i rodzin z dziećmi do 12 roku życia (z uwagi na poziom atrakcji Bajki Pana Kleksa ) .  Można śmiało powiedzieć że podróż w czasie jest możliwa na tej wycieczce. Przeniesiemy się do XVIIIw. kiedy rozpoczęła się praca kopalni i wydobyciem srebra, odkryjemy skarby XV wiecznego zamku. Dzieci poczują się jak księżniczki i rycerze, kiedy podczas zwiedzania będą poszukiwać zamkowego skarbu.  Na zakończenie odkryjemy świat bajek z Panem Kleksem. Tam fantazja miesza się z nauką. Dzieci będą mieć możliwość wzięcia udziału w niezwykłych warsztatach z doktorem Paj-Chi-Wo. Zobaczą niezwykłe eksperymenty.

Za 50 zł można dodatkowo zamówić opiekuna dla dziecka. Dlatego dzieci od 10 lat mogą jechać na wycieczkę bez rodziców. Rodzic wtedy będzie miał okazję aby odpocząć lub załatwić inne sprawy a pociecha będzie pod profesjonalną opieką.

Zabawa i ekstremalne szaleństwo !

W czasie podróży odbędą się animacje, zabawy i konkursy z nagrodami. Będziemy śpiewać i odgadywać zagadki. To wycieczka dla dzieci . To one mają się świetnie bawić dlatego jeżeli  nie przepadasz za głośną zabawą to polecamy wybrać inną wycieczkę z naszej oferty.

Bon turystyczny plus 500:

Za tą wycieczkę dla dzieci możesz zapłacić    bonem turystycznym 500+.  Dodatkowa opłata za opiekuna dodamy do wartości wycieczki , dlatego w całości możesz wykorzystać bon turystyczny.

2 dni
dzieci, niepełnosprawni, seniorzy
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  8:00  CH Factory Kraków Modlniczka

  9:00 parking Auchan Dolina Trzech stawów

  10: 00 Dworzec PKS Tarnowskie Góry

   

 • Data powrotu

  kl
 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka , kurtka
 • Cena zawiera

  Animacje w czasie podróży
  Opłaty Obowiązkowe
  Przejazd Autokarem/Busem
  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  Ubezpieczenie NNW AXA 10.000 zł
  Wyżywienie wg programu
  Zakwaterowanie
  Zwiedzanie z Pilotem
  Bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

Dzień: Kopalnia, Sztolnia i Zamek

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie wg programu jazdy. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy na niezapomnianą przygodę. W czasie jazdy odbędą się zabawy i konkursy z nagrodami.
Przyjazd do Tarnowskich Gór,  zwiedzanie Kopalni Srebra . Zwiedzanie rozpocznie się  w Muzeum Górnictwa gdzie zobaczymy Multimedialną Lekcją Historii.  Zwiedzanie Kopalni Srebra zawiera zjazd poprzez szyb Anioł na  głębokość 40,5 m.  Zobaczyć można wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w. Przeprawa łodziami pod ziemią jest z pewnością jedną z największych atrakcji. Łodzie kursują między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach Szczęść Boże i Żmija.
Po zwiedzaniu przejdziemy parkiem Reptowskim do Leśniczówki, gdzie zjemy lunch . Następnie przejdziemy do Kompleksu Zamkowego Tarnowice Stare który   łączy historię z nowoczesnością.  Zwiedzanie odbędzie się w formie zabawy dla dzieci - będą poszukiwać skarbów.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : Papugarnia i Bajka Pana Kleksa

Śniadanie. Wykwaterowanie. Po śniadaniu przejedziemy do największej w Polsce Papugarni. Zobaczymy z bliska barwne, egzotyczne ptaki. Każdy uczestnik wycieczki będzie miał okazję je  nakarmić .
Następnie  czeka nas bajkowa trzygodzinna przygoda z Panem Kleksem. Zacznie się ona w Katowickiej fabryce porcelany, która zamieniła się w Fabrykę dziur i dziurek Pana Kleksa. Zwiedzimy m.in. ekspozycję w towarzystwie Pana Kleksa i  zabawimy się w detektywów. Szukając jego zaginionych skarbów będziemy rozwiązywać łamigłówki i zagadki . Weźmiemy udział w fantastycznych warsztatach. Po zwiedzaniu udamy się na lunch.  
Wyjazd w drogę powrotną około godz. 16:00, czas podróży do Krakowa: ok 1:5 godz.,

Przeczytaj Przed Podróżą :

Wycieczka jest dedykowana dzieciom najlepiej do 12 lat (starszą młodzież zapraszamy na tą samą wycieczkę ale zamiast Bajki Pana Kleksa będzie zwiedzanie Zabytków Techniki)  babciom i dziadkom  oraz rodzinom z dziećmi . Tempo wycieczki jest  dostosowane do tempa wszystkich uczestników,  uwzględniające dodatkowe postoje na toaletę w razie konieczności czy krótki odpoczynek jeśli dystans pieszy jest dłuższy.
Jeżeli  pragniesz dowiedzieć się o historii, architekturze  i intensywnie poznać region to nie jest wycieczka dla Ciebie.  Aktywnych turystów zapraszamy na nasze inne wycieczki objazdowe. Ta wycieczka jest dla dzieci, maluchów, mam w ciąży czy seniorów którzy lubią towarzystwo i  gwar dzieci.
Babciu, dziadku zabierz wnuki a otrzymasz 20 % zniżki  dla siebie na  wycieczkę!
Mamo, tato, zabierzcie dzieciaki  i wykorzystajcie  program bon turystyczny +500.
Dzieci od 10 lat mogą jechać same  z naszym opiekunem za dopłatą 50 zł.
Jeżeli dzieci wezmą udział w konkursach dla każdego małego uczestnika przewidziana jest mała nagroda.
Dbając o bezpieczeństwo Waszych pociech sugerujemy aby dzieci  podróżowały w busie/autokarze  w fotelikach lub na podkładkach.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki do 48 h przed wyjazdem jeżeli nie uzbiera się grupa minimum 45 pełnopłatnych uczestników.
W czasie podróży w autokarze występuje konieczność noszenia maseczek za wyjątkiem osób z zaświadczeniami lekarskimi.
Przed wejściem do autokaru będzie dostępny płyn do dezynfekcji  rąk.
Bilet wstępu do Bajki Pana Kleksa , Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga, Zwiedzanie Kompleksu Zamkowego i   Papugarni,  ubezpieczenie,  zwiedzanie z pilotem, 1x nocleg, 1x śniadanie i obiadokolacja, 2x lunch ,  Fundusz Gwarancyjny  oraz inne opłaty konieczne do realizacji wycieczki są zawarte  w cenie wycieczki.  

Dopłaty obowiązkowe:

Dorośli  - dopłata 15 zł.

Dopłaty nieobowiązkowe:

Możliwość dokupienia w cenie 50 zł opiekuna dla dziecka od 10 lat, dzieci muszą samodzielnie i sprawnie się przebierać .

Zniżki  :

Dzieci do lat 3 gratis - bez świadczeń i miejsca w autokarze , spanie i jedzenie z rodzicami ,  jeśli miejsce w foteliku 150zł  zniżki.
Babciu, dziadku zabierz wnuki i otrzymaj 20% zniżki :
Promocja  dla babci lub dziadka którzy zabiorą minimum 2 wnuków na wycieczkę. Przy dwójce pełnopłatnych dzieci lub  1 dziecka + 1 osoba dorosła,  babcia lub dziadek otrzymują 20 % zniżki na wycieczkę.
You don't have permission to register