logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wakacje plus 500

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Kopalnia Guido, Sztolnia Królowa Luiza, Papugarnia i Bajka Pana Kleksa

Ekstremalna mix atrakcji  od tajemniczych podziemnych korytarzy po kolorowe papugi i  nauka przez zabawę w Bajce Pana Kleksa. 

Niezapomniane wrażenia dla wszystkich dzieciaków  ! 

KOPALNIA GUIDO i SZTOLNIA LUIZA

To niezwykłe miejsce gdzie można zobaczyć jak jeszcze niedawno wydobywano „czarne złoto”. Teraz w kopalni nie wydobywa się już węgla od prawie 100 lat. Wyrobiska jednak wyglądają tak, jakby górnicy zostawili je przed chwilą. Niezapomnianym przeżyciem będzie przejazd jedyną, udostępnioną dla turystów na świecie elektryczną kolejką podwieszaną.

KOMPLEKS ZAMKOWY

Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare  łączy się historię z nowoczesnością.  Zamek rozpoczął swoją historię w XV wieku kiedy to Repty wraz z Tarnowicami znalazły się w posiadaniu rodu Wrochemów.  Przez wiele kolejnych lat był w posiadaniu wielu zamożnych rodzin aż do 1822 roku kiedy  zamek i dobra Tarnowice Stare przeszły w posiadanie rodu hrabiów von Donnersmarck. Dla dzieci przygotowano trasę w ramach zabawy w poszukiwanie zaginionego skarbu.

PAPUGARNIA CARMEN

Znajduje się w Katowicach i  jest największą w Polsce papugarnią. Zobaczymy tu ponad 100 gatunków różnobarwnych ptaków. Można je dotykać i karmić. Wyjątkowa gratka dla małych miłośników zwierząt.

BAJKA PANA KLEKSA

Znajduje się w Katowicach w byłej fabryce porcelany. Podczas zwiedzania, zarówno dzieci jak i dorośli przeniosą się w niezwykły świat bajki.
Będzie zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie Pana Kleksa oraz warsztaty z doktorem Paj-Chi-Wo.

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka dwudniowa dla młodszych dzieciaków do 12 roku życia( starszą młodzież zapraszamy na taką samą wycieczki ale zamiast Bajki będzie zwiedzanie Zabytków Techniki )  rządnych wiedzy i zabawy. Dla rodzin z dziećmi oraz niepełnosprawnych  (Zwiedzanie Poziomu 170 – święta Barbara ). Za 50 zł można dodatkowo zamówić opiekuna dla dziecka. Dlatego dzieci od 10 lat mogą jechać na wycieczkę bez rodziców. Rodzic wtedy będzie miał okazję aby odpocząć lub załatwić inne sprawy a pociecha będzie pod profesjonalną opieką.

Zabawa i ekstremalne szaleństwo !

Tajemna wiedza czeka na odkrycie na każdym kroku. Odkryjemy jak wyglądało wydobywanie węgla kamiennego w kopalni Guido. Jak zmieniła się technika wydobycia na przestrzeni lat ? Ubrania dzieci mogą się pobrudzić – co dzieci wprost uwielbiają, dlatego zalecamy wygodny, ciemny strój.

Kolejnym niezwykłym odkryciem będzie zobaczenie z bliska jak wyglądają najbarwniejsze ptaki na świecie – papugi. Furia kolorów i dźwięków przyprawi o zawrót głowy. Będzie możliwość nakarmienia ptaków co  będzie okazją do bardzo bliskiego kontaktu z ptakami.

Na zakończenie odkryjemy świat bajek z Panem Kleksem. Tam fantazja miesza się z nauką. Dzieci będą mieć możliwość wzięcia udziału w niezwykłych warsztatach z doktorem Paj-Chi-Wo. Zobaczą niezwykłe eksperymenty.

W czasie podróży odbędą się animacje, zabawy i konkursy z nagrodami. Będziemy śpiewać i odgadywać zagadki. To wycieczka dla dzieci . To one mają się świetnie bawić dlatego jeżeli  nie przepadasz za głośną zabawą to polecamy wybrać inną wycieczkę z naszej oferty.

Bon turystyczny plus 500:

Za tą wycieczkę dla dzieci możesz zapłacić    bonem turystycznym 500+.  Dodatkową opłatę za opiekuna dodamy do wartości wycieczki dlatego w całości możesz wykorzystać bon turystyczny.

2 dni
dzieci, niepełnosprawni, seniorzy
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  8:00  CH Factory Kraków Modlniczka

  9:00 parking Auchan Dolina Trzech stawów

  10: 00 Dworzec PKS Tarnowskie Góry

   

 • Data powrotu

  kl
 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka , kurtka
 • Cena zawiera

  Animacje w czasie podróży
  Opłaty Obowiązkowe
  Przejazd Autokarem/Busem
  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  Ubezpieczenie NNW AXA 10.000 zł
  Wyżywienie wg programu
  Zakwaterowanie
  Zwiedzanie z Pilotem
  Bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

Dzień: Kopalnia Guido, Sztolnia Luiza i Kompleks Zamkowy

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie wg programu jazdy. Zabieramy ze sobą wygodne buty i  wodę. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy na niezapomnianą przygodę. W czasie jazdy odbędą się zabawy i konkursy z nagrodami.   Przyjazd do Zabrza, zwiedzanie Kopalni Guido poziomu 320 na którym zobaczymy jak wygląda współczesna kopalnia węgla. Poznamy rozwój techniki górniczej na przestrzeni lat. Zjedziemy prawdziwą szolą górniczą.  Na wycieczce zobaczymy maszyny wydobywcze. Przejedziemy się elektryczną kolejką podwieszaną. Na poziomie 320 metrów zjemy mały lunch w pubie i wyjedziemy na powierzchnię.
Następnie przejedziemy do Tarnowskich Gór gdzie zabawimy się w poszukiwaczy zaginionego skarbu w Zamku w Starych Tarnowicach.
Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : Papugarnia i Bajka Pana Kleksa

Śniadanie. Wykwaterowanie. Po śniadaniu przejedziemy do największej w Polsce Papugarni. Zobaczymy z bliska barwne, egzotyczne ptaki. Każdy uczestnik wycieczki będzie miał okazję je nakarmić .
Następnie czeka nas bajkowa trzygodzinna przygoda z Panem Kleksem. Zacznie się ona w Katowickiej fabryce porcelany, która zamieniła się w Fabrykę dziur i dziurek Pana Kleksa. Zwiedzimy m.in. ekspozycję w towarzystwie Pana Kleksa i  zabawimy się w detektywów. Szukając jego zaginionych skarbów będziemy rozwiązywać łamigłówki i zagadki . Weźmiemy udział w fantastycznych warsztatach. Po zwiedzaniu udamy się na lunch.
Wyjazd w drogę powrotną około godz. 16:00, czas podróży do Krakowa: ok 1:5 godz.

Przeczytaj Przed Podróżą :

Wycieczka jest dedykowana dzieciom najlepiej do 12 lat, babciom i dziadkom, niepełnosprawnym oraz rodzinom z dziećmi . Tempo wycieczki jest  dość wolne, dostosowane do tempa wszystkich uczestników,  uwzględniające dodatkowe postoje na toaletę w razie konieczności czy krótki odpoczynek jeśli dystans pieszy jest dłuższy.  
W przypadku osób na wózkach inwalidzkich lub wózków dla dzieci kadra  w miarę możliwości udziela pomocy w czasie podróży.
Jeżeli  pragniesz dowiedzieć się o historii, architekturze  i intensywnie poznać region to nie jest wycieczka dla Ciebie.  Aktywnych turystów zapraszamy na nasze inne wycieczki objazdowe. Ta wycieczka jest dla dzieci, maluchów, mam w ciąży, osób niepełnosprawnych czy seniorów którzy lubią towarzystwo i  gwar dzieci.
Babciu, dziadku zabierz wnuki a otrzymasz 20 % zniżki  dla siebie na  wycieczkę!
Mamo, tato, zabierzcie dzieciaki  i wykorzystajcie  program bon turystyczny +500.
Dzieci od 10 lat mogą jechać same  z naszym opiekunem za dopłatą 50 zł.
Jeżeli dzieci wezmą udział w konkursach dla każdego małego uczestnika przewidziana jest mała nagroda.
Dbając o bezpieczeństwo Waszych pociech sugerujemy aby dzieci  podróżowały w busie/autokarze  w fotelikach lub na podkładkach.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki do 48 h przed wyjazdem jeżeli nie uzbiera się grupa minimum 45 pełnopłatnych uczestników.
W czasie podróży w autokarze występuje konieczność noszenia maseczek za wyjątkiem osób z zaświadczeniami lekarskimi.
Przed wejściem do autokaru będzie dostępny płyn do dezynfekcji  rąk.
Bilet wstępu do Bajki Pana Kleksa , do Kompleksu Zamkowego, Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza, Papugarnia,  ubezpieczenie,  zwiedzanie z pilotem, 1x nocleg, 1x śniadanie i obiadokolacja, 2x lunch ,  Fundusz Gwarancyjny  oraz inne opłaty konieczne do realizacji wycieczki są zawarte  w cenie wycieczki.  

Dopłaty obowiązkowe:

Dorośli  - dopłata 30 zł.

Dopłaty nieobowiązkowe:

Możliwość dokupienia w cenie 50 zł opiekuna dla dziecka od 10 lat, dzieci muszą samodzielnie i sprawnie się przebierać .

Zniżki  :

Dzieci do lat 3 gratis - bez świadczeń i miejsca w autokarze , spanie i jedzenie z rodzicami ,  jeśli miejsce w foteliku 150zł  zniżki.
Babciu, dziadku zabierz wnuki i otrzymaj 20% zniżki :
Promocja  dla babci lub dziadka którzy zabiorą minimum 2 wnuków na wycieczkę. Przy dwójce pełnopłatnych dzieci lub  1 dziecka + 1 osoba dorosła,  babcia lub dziadek otrzymują 20 % zniżki na wycieczkę.
You don't have permission to register