logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wakacje plus 500

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Zwiedzanie Kopalni w Bochni z podziemnym noclegiem, Zamek w Nowym Wiśniczu i Muzeum Motyli

Zapytajcie rodziców czy nocowali kiedyś w kopalni … Jeśli  nie to najwyższy czas aby przeżyli poziemną przygodę razem z Wami ! 

Bochnia jest miastem słynącym przede wszystkim z największej atrakcji regionu, jaką jest kopalnia soli, ale niewiele osób wie, że jest to najstarsze miasto Małopolski, starsze nawet od samego Krakowa. Oprócz zwiedzania kopalni warto wybrać się na spacer po starówce, odwiedzić Bazylikę Św. Mikołaja i przejść się urokliwymi, starymi uliczkami.

Podczas wycieczki odwiedzimy kopalnię bocheńską, która choć mniej znana niż ta w Wieliczce, dorównuje swojej siostrze urodą. Odbędziemy podziemną przygodę , zobaczymy podziemną trasę turystyczną z multimedialną wystawą, na której poznamy bogatą historię kopalni, oraz pobawimy się w komorze ważyn. Pełną emocji noc spędzimy w kopalni, a przed spaniem czeka nas świetna zabawa na podziemnej dyskotece. W drugim dniu zobaczymy niezwykłe Muzeum Motyli, gdzie zebrano największą w Polsce kolekcję okazów z całego świata oraz udamy się na zamek w Nowym Wiśniczu gdzie zobaczymy m.in. średniowieczne narzędzia tortur.

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka dwudniowa dla dzieci najlepiej od 3 lat, jak również dla rodziców,  dziadków .   Na trasie do pokonania jest ok 700 schodów dlatego nie ma możliwości przejazdu wózkiem.  Nie oznacza to jednak że osoby niepełnosprawne lub rodziny z mniejszymi dziećmi nie mogą pojechać . Jest możliwość  zwiedzania głównego poziomu IV August. Trasa wyklucza przejazd podziemną kolejką, zwiedzanie Między poziomu Dobosz oraz korzystanie z podziemnej przeprawy łodzią.

 

Dzieci od 10 lat mogą jechać na wycieczkę bez rodziców  ( 50 zł dopłata za opiekuna) .  Zabierzcie kolegów i koleżanki z klasy i ruszajmy na wycieczkę pełną zabawy !

Rodzice, dziadkowie, zabierzcie  dzieciaki i ruszajmy razem w niezapomnianą przygodę!

 

Tajemnicze podziemia – zdrowy sen  !

250 m pod ziemią sen jest wyjątkowo zdrowy. Mikroklimat pod ziemią jest  pełen jodu i panuje prawdziwa cisza. Tajemnicza atmosfera powoduje że sny są wyjątkowe.

 

Bon turystyczny plus 500 :

Za wycieczkę można zapłacić bonem turystycznym 500+.   Opłata za opiekę dla dziecka zostanie doliczona do wartości wycieczki dzięki czemu nie uszczuplimy własnego portfela na wyjazd dziecka.  Nasz opiekun będzie odpowiadał za dziecko przez całą wycieczkę, jak  na wycieczce szkolnej . Polecamy wycieczkę dla osób pragnących spędzić rozrywkowy dzień w cenie 0 zł , korzystając z bonu plus 500 .

Zobaczcie co nas czeka!

2 dni
dzieci, lekko niepełnosprawni, seniorzy
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  8:00  Dworzec PKS Tarnowskie Góry

  8.45  parking CH Silesia, środkowe wejście Katowice

  15.45 parking pod Wawelem

   

 • Data powrotu

  kl
 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, ciepła czapka i kurtka, śpiwór
 • Cena zawiera

  Animacje w czasie podróży
  Przejazd Autokarem/Busem
  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  Ubezpieczenie NNW AXA 10.000 zł
  Wyżywienie wg programu
  Zakwaterowanie
  Zwiedzanie z Pilotem
  Bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
  Opłaty Obowiązkowe
1

Dzień: Kraków i Kopalnia Soli w Bochni

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie wg programu jazdy. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i ruszymy na wycieczkę. Przyjazd do Krakowa na Plac Grunwaldzki. Spacer w kierunku Barbakanu wysłuchamy  ciekawą legendę o obronie Krakowa. Następnie przejdziemy Brama Floriańską w kierunku Kościoła Mariackiego gdzie odkryjemy Tajemnicę Żółtej Ciżemki.  Rynek Główny  Zaczarowanymi Gołębiami, Sukiennice i historia Lankonika to kolejne punkty programu. Wchodząc na ulicę Grodzką rozpoczniemy Królewski Szlak kierując się w stronę Wzgórza Wawelskiego.  Zobaczymy Katedrę- miejsca koronacji naszych królów i wejdziemy na dziedziniec Zamku . Zwiedzanie zakończymy  pod pomnikiem Smoka Wawelskiego i wysłuchamy legendę o szewcu Dratewce.
Zapełnimy głodne brzuszki krakowską pizzą i o 16.00 wyruszymy w kierunku Bochni.    Zwiedzanie rozpoczniemy podziemną trasą turystyczną trasą wraz z multimedialną ekspozycją. Następnie odbędzie się przeprawa łodzią i pobyt w Komorze Ważyn. Warto wspomnieć, że właściwości podziemnego klimatu pełnego jodu  niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych.  Po zwiedzaniu czeka nas obiadokolacja w kopalni. Wieczorem niezapomniana  dyskoteka i nocleg pod ziemią.  
2

Dzień : Muzeum Motyli i Zamek w Nowym Wiśniczu

Śniadanie. Wykwaterowanie. Z kopalni wyjedziemy na powierzchnię i pójdziemy na spacer po starówce. Przespacerujemy się z pilotem starymi uliczkami i odwiedzimy piękną bazylikę. Następnie czeka nas zwiedzanie Muzeum Motyli w Bochni a później przejedziemy do Nowego Wiśnicza gdzie zwiedzimy piękny zamek. Po lunchu wyruszymy w drogę powrotną.
Wyjazd w drogę powrotną około godz. 15:00. Czas przejazdu do Krakowa ok 1h,   Katowic ok. 2,5h, do Tarnowskich Gór ok 3 h .  

Przeczytaj Przed Podróżą :

Wycieczka jest dedykowana dzieciom, babciom i dziadkom, niepełnosprawnym oraz rodzinom z dziećmi . Tempo wycieczki jest  dość wolne, dostosowane do tempa wszystkich uczestników,  uwzględniające dodatkowe postoje na toaletę w razie konieczności czy krótki odpoczynek jeśli dystans pieszy jest dłuższy.
Jeżeli  pragniesz dowiedzieć się o historii, architekturze  i intensywnie poznać region to nie jest wycieczka dla Ciebie.  Aktywnych turystów zapraszamy na nasze inne wycieczki objazdowe. Ta wycieczka jest dla dzieci, maluchów, mam w ciąży, osób niepełnosprawnych czy seniorów którzy lubią towarzystwo i  gwar dzieci. Zwiedzanie odbywa się poprzez zabawę.
Babciu, dziadku zabierz wnuki a otrzymasz 20 % zniżki  dla siebie na  wycieczkę!
Mamo, tato, zabierzcie dzieciaki  i wykorzystajcie  program bon turystyczny +500.
Dzieci od 10 lat mogą jechać same  z naszym opiekunem za dopłatą 50 zł.
Jeżeli dzieci wezmą udział w konkursach dla każdego małego uczestnika przewidziana jest mała nagroda.
Dbając o bezpieczeństwo Waszych pociech sugerujemy aby dzieci  podróżowały w busie/autokarze  w fotelikach lub na podkładkach.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki do 48 h przed wyjazdem jeżeli nie uzbiera się grupa minimum 50 pełnopłatnych uczestników.
W czasie podróży w autokarze występuje konieczność noszenia maseczek za wyjątkiem osób z zaświadczeniami lekarskimi.
Przed wejściem do autokaru będzie dostępny płyn do dezynfekcji  rąk.
Bilet wstępu do Kopalni,  ubezpieczenie, Rejs łodzią,  zwiedzanie z pilotem, 1x nocleg, 1x śniadanie i obiadokolacja, 1x lunch, 1x lunch (kawałek pizzy)  Fundusz Gwarancyjny  oraz inne opłaty konieczne do realizacji wycieczki są zawarte  w cenie wycieczki.  

Dopłaty obowiązkowe:

Dorośli - dopłata 40 zł /os.  

Dopłaty nieobowiązkowe:

Możliwość dokupienia w cenie 50 zł opiekuna dla dziecka od 10 lat, dzieci muszą samodzielnie i sprawnie się przebierać .

Zniżki  :

Dzieci do lat 2 gratis - bez świadczeń i miejsca w autokarze , spanie i jedzenie z rodzicami ,  jeśli miejsce w foteliku 50%  zniżki.
Babciu, dziadku zabierz wnuki i otrzymaj 20% zniżki :
Promocja  dla babci lub dziadka którzy zabiorą minimum 2 wnuków na wycieczkę. Przy dwójce pełnopłatnych dzieci lub  1 dziecka + 1 osoba dorosła,  babcia lub dziadek otrzymują 20 % zniżki na wycieczkę.
You don't have permission to register