logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wakacje plus 500

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl
wycieczka do wrocławia dolny slask

Dolny Śląsk

Kraina gór, zamków i cudnych miasteczek

Dolny Śląsk jest położony w południowo-zachodniej Polsce, nad środkową Odrą, jest oceniane jako jedno z najpiękniejszych i najbogatszych w atrakcje turystyczne województw w Polsce. Dolny Śląsk słynie z małych, uroczych miasteczek, pięknych zamków i twierdz, tajemniczych podziemi, uzdrowisk, parków narodowych. Ma do zaoferowania odwiedzającym bardzo dużo pięknych i ciekawych miejsc z niezwykłymi walorami przyrodniczymi. Turystów przyciąga stolica regionu – Wrocław, krzywa wieża, kaplica czaszek, cudowne, kolorowe jeziorka, Jaskinia Niedźwiedzia, Błędne Skały i wiele, wiele innych wspaniałych atrakcji.

 

Wrocław

To stolica Dolnego Śląska i zarazem największe miasto regionu, jedno z najładniejszych polskich miast, zwany „Perłą Dolnego Śląska”, ma do zaoferowania gościom wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Miasto wypromowały krasnale, jest ich ponad 300, są wszechobecne, można zwiedzić Wrocław ich trasą. Brzegi Odry we Wrocławiu łączy ponad 100 mostów i 33 kładki. Jest kilka punków, które są obowiązkowe podczas zwiedzania miasta: Wrocławskie ZOO i Afrykarium – największe i najbardziej atrakcyjne ZOO w Polsce, Hala Stulecia – obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO, Uniwersytet Wrocławski z Wieżą Matematyczną, Hydropolis, gdzie zwiedzającym poznają wszystkie tajemnice związane z wodą, fontanna multimedialna, piękny, kolorowy rynek, Plac Solny, Dzielnica Czterech Wyznań, najstarsza część Wrocławia – Ostrów Tumski, czy najwyższy budynek w Polsce – Sky Tower.

 

Miasta i miasteczka, co warto zobaczyć?

Wałbrzych to piękne, bardzo zielone miasto, które nie ucierpiało podczas wojny, dlatego możemy podziwiać świetnie zachowaną starówkę z uroczymi kamieniczkami, wąskimi uliczkami i rynkiem ze stylowym ratuszem. Warto iść na spacer do Parku Sobieskiego, odwiedzić Starą Kopalnię i Muzeum Porcelany i Nowe Miasto.

Jelenia Góra, miasto o wielowiekowej tradycji i wielu zabytkach z rozwiniętą siecią ciągów spacerowych i ścieżek rowerowych. Na uwagę zasługuje piękne stare miasto oraz dzielnica Jeleniej Góry – uzdrowisko Cieplice z unikatowymi Źródłami termalnymi.

Świdnica, jedno z ładniejszych miast na Dolnego Śląska z cudownym Starym Miastem i nową wieżą ratuszową, z której rozpościera się widok na całe centrum. Najważniejszym zabytkiem w Świdnicy jest oczywiście Kościół Pokoju pw. Świętej trójcy – wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wzniesiono go z drewna bez użycia gwoździ, a bogato zdobione wnętrze i olbrzymie organy robią wrażenie. Świdnica to dobry punkt wypadowy na wycieczki w Góry Sowie.

Ząbkowice Śląskie, tutaj w centrum znajduje się słynna krzywa wieża, zwana „śląską Pizą, odchylona o ponad 2 m od poziomu. Na szczyt wieży prowadzi 139 schodów, a ze szczytu można podziwiać panoramę miasta i okolic. I do dzisiaj nie wiadomo, dlaczego jest krzywa, jest na ten temat kilka hipotez.

Szczawno-Zdrój, przepiękna uzdrowiskowa miejscowość, z pijalnią wód i parkiem zdrojowym. Warto przyjechać tu na spacer po parku i miejskim deptaku, a także wypić kilka szklanek leczniczej wody w zabytkowych wnętrzach pijalni.

Oleśnica, miasto posiadające średniowieczny rodowód, z wieloma wartościowymi zabytkami, takimi jak Brama Wrocławska, przepiękny rynek z ratuszem, Zamek Książąt Oleśnickich, czy Stara Synagoga.

Duszniki Zdrój, piękne, lubiane przez Polaków uzdrowisko z interesującym zabytkiem techniki, wyjątkowym na światową skalę Muzeum Papiernictwa.

Międzygórze, to piękna wieś z zabudową w stylu norweskim i tyrolskim, znana jest z bardzo rozbudowanej bazy noclegowej – w zabytkowych pensjonatach, willach i pokojach gościnnych jest ponad 1000 miejsc noclegowych. Tutaj też warto przejść się deptakiem nad malowniczy, 22 metrowy Wodospad Wilczki, czy też zobaczyć Ogród Bajek.

Złoty Stok to niewielka, pełna atrakcji miejscowość, miejscowość znajduje się tu zabytkowa Kopalnia Złota, można przejść przez podziemny fragment kopalni, usłyszeć lokalne legendy, ale też zobaczyć 10 metrowy podziemny wodospad, przejechać się wagonikiem, można też uczestniczyć w spływie łodzią i odwiedzić średniowieczną osadę górniczą czy Labirynt Strachu. Zwiedzanie Kopalni na pewno dostarczy niesamowitych wrażeń.

Kowary, wystarczy tutaj przyjechać, aby móc podziwiać najważniejsze zabytki w jednym miejscu – w Parku Miniatur Dolnego Śląska, gdzie przewodnicy oprowadzą nas po parku i opowiedzą sporo ciekawostek. Szybko znajdziemy się koło Zamku Książ, Muzeum Papiernictwa, aby za chwilę zdobywać szczyt Śnieżki. Tu także obejrzeć możemy największą w Polsce miniaturę gór – pasmo Karkonoszy wraz ze Śnieżką.

Zamki i Twierdze Dolnego Śląska, musisz je odwiedzić !

Zamki, twierdze i labirynty to niesamowita atrakcja, wszystkie są tajemnicze, wiąże się z nimi mnóstwo legend i historii. Warto je zwiedzić i posłuchać ciekawych opowiastek przewodników. Przybliżymy najważniejsze z nich:

Zamek Książ, perła dolnośląskiej architektury, należy do Szlaku Zamków Piastowskich i jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Możemy zwiedzić bogato zdobione komnaty i niezwykłą architekturę wnętrz, ciekawą Podziemną Trasę Turystyczną. Następnie możemy przejść się po romantycznym parku, zobaczyć zespół stadniny koni oraz pełne bujnej roślinności ogrodowe tarasy.

Zamek Grodno, możemy zwiedzić jego pozostałości – komnaty, z różnymi eksponatami, malowidłami i zbrojami. W pamięć zapada Sala Mokra ze ścianą, która przed burzą robi się wilgotna. Trzeba dotknąć jej lewą ręką i pomyśleć życzenie, które na pewno się spełni. Na koniec zwiedzania wychodzimy po 100 schodkach na szczyt wieży, żeby móc podziwiać piękne widoki. Zamek Bolków powstał w XIII wieku, jego mury obronne mają charakterystyczną wieżę o kształcie dzioba łodzi. Z jej wysokości ( 25m) rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Dobrze zachował się tzw. loch głodowy dla skazańców oraz mury zamku, gdzie do dzisiaj odbywają się rycerskie turnieje.

Zamek Chojnik, dostaniemy się do niego czarnym, lub czerwonym szlakiem. Zamek to piękne ruiny, XIII wieczne mury, pręgierz i wieża, skąd można podziwiać panoramę okolicy. Z zamkiem związana jest legenda o pięknej Kunegundzie, zwiedzamy go bez przewodnika, zaglądając w ciekawe zakamarki.

Zamek Czocha jest pięknie położony jest nad Zalewem Leśniańskim. Wiąże się z nim bardzo dużo legend, to tutaj jeden z właścicieli ukrył wartościowy skarb, a po zamkowych komnatach przechadzać się ma Biała Dama. Zamek jest tajemniczy, do dzisiaj odnaleziono kilkanaście tajnych przejść, a w sumie jest ich podobno ponad 40, w kilku miejscach są też ukryte klatki schodowe.

Twierdza w Srebrnej Górze to największa górska twierdza w Europie. Jej forty i bastiony są doskonale zachowane do dzisiaj. Najciekawsze miejscem twierdzy w Srebrnej Górze to centrum twierdzy, czyli Donjon. Można zobaczyć pokaz wystrzału z muszkietu – walnięcie jest bardzo głośne, aż w uszach dzwoni jeszcze przez kilka minut.

Twierdza w Kłodzku jest położona w centrum miasta. Rozpościera się z niej przepiękny widok na okoliczne zabudowania i teren. Koniecznie trzeba zwiedzić podziemne labirynty, aby zobaczyć w jakich warunkach ówcześni żołnierze, bronili twierdzy.

Projekt Riese pod tą nazwą kryje się jedno z największych, nazistowskich przedsięwzięć II wojny światowej. Tutaj znajduje się podziemne miasto, legendy mówią o ukrytym złotym pociągu, bursztynowej komnacie i tajnych laboratoriach. Projekt Riese został nieukończony i częściowo zlikwidowany, aby nie wpadł w ręce wroga. Dzisiaj możemy zwiedzać 3 podziemne obiekty: Kompleks Osówka, Rzeczka oraz Włodarz.

Parki Narodowe, przyjedź i zobacz sam piękno polskiej  natury

Dolny Śląsk ma godne uwagi, piękne parki narodowe, najbardziej znany jest Karkonoski Park Narodowy, cudowny, pełen zachwycających widoków, ze Śnieżką (1602 m n.p.m.) górującą nad całym pasmem Karkonoszy.

W Rudawach Janowickich mamy Rudawski Park Narodowy – miejsce wyjątkowe, z charakterystycznymi, porozrzucanymi formami skalnymi, na 20 metrowej skale znajduje się platforma widokowa. Tutaj też znajduje się jeden z polskich cudów – cztery kolorowe jeziorka ( żółte, czerwone, błękitne i zielone ) powstałe w starych wyrobiskach po kopalnianych, warto przejść 3 kilometrowym szlakiem, bo widoki są niesamowite.

Park Narodowy Gór Stołowych przyciąga wielu turystów niesamowitymi formacjami skalnymi, labiryntami Błędnych Skał, warto wejść na Szczeliniec Wielki, zobaczyć piękną panoramę z tarasów widokowych i odpocząć w schronisku.

You don't have permission to register